zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Studio DVA divadlo: Jsme deset let s vámi…

Michal Hrubý a Ivana Chýlková

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V pondělí 18. září 2023 se uskutečnil slavnostní večer JSME S VÁMI u příležitosti 10. výročí otevření stálé scény Studia DVA divadlo v Paláci Fénix na Václavském náměstí. Večerem provázeli Monika Absolonová a Petr Pěknic. Na koho nezbylo místo v hledišti, nemusel litovat. Oblíbené moderátory a hosty večera jsme mohli sledovat online na facebooku divadla. Záznam je k dispozici zde.

“Vítejte v divadle Studio DVA,” oslovil diváky hlas Kryštofa Hádka. Po odhalení opony se všichni v hledišti stali svědky jeho přípravy na zahájení slavnostního večera, kdy před deseti lety usedli diváci do hlediště v Paláci Fénix a Studio Dva po několika letech hraní na různých scénách zakotvilo ve stálém divadle. A je tomu tak dodnes.
“Přejeme vám nevšední zážitek. A budem tam aj ja, Anka Šišková,” zakončil Hádek a to už se v manželské posteli setkali Jana Krausová a Karel Roden. Inscenace SEX PRO POKROČILÉ je druhý nejvíce hraný titul v tomto divadle. Na prvním místě se drží inscenace OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ.
Speciální setkání k výročí otevření stálé scény divadla Studio DVA se rozjelo v plném proudu. Na jevišti vystoupilo mnoho osobností spjatých s tímto divadlem. Vedle samotného producenta Michala Hrubého, dostal slovo i Tomáš Přenosil, ředitel marketingu. Vedle nich vystoupili Bohumil Klepl, Zlata Adamovská, Radka Fišarová a další.

Portál Scena.cz je od samého začátku u toho. Mimo jiné se Karel Roden zúčastnil i on-line rozhovoru pro náš portál…
Tomu všemu předcházelo setkání s Michalem Hrubým, tehdy ještě studentem DAMU, produkce.
Večer v Paláci Fénix patřil mnoha zdravicím a přáním. “Ať hraje Divadlo Studio DVA co nejdéle, ať má pořád takové množství diváků a chodí tak rádi jako chodí pořád,” řekla Jana Krausová.
Nám nezbývá než dodat, aby se i nadále všem v divadle plnili divadelní sny, ať ty herecké, dramaturgické nebo producentské a portál Scena.cz bude s velkou radostí informovat o zdařilých premiérách, kvalitních hereckých výkonech a zejména o objevné a kvalitní dramaturgii. Držíme palce do dalších let.

www.studiodva.cz

25.9.2023 13:09:33 Josef Meszáros | rubrika - Zprávy

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

2 : 22 Duchařský příběh (Činoherní klub)

Články v rubrice - Zprávy

Jihočeské divadlo - kulturní srdce jižních Čech

Ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek

Jihočeské divadlo se ve středu 22. listopadu prezentovalo v prostorách Českého centra ve Vídni. Hlavní myšlenk ...celý článek


Zemřela Zdena Hadrbolcová

Zdena Hadrbolcová

Zemřela Zdena Hadrbolcová (*13. 7. 1937 - †20. 11. 2023), bývalá členka uměleckého souboru Městských div ...celý článekČasopis 48 - sekce

OPERA/ TANEC

Mandát Per Boye Hansenovi prodloužen

Per Boye Hansen

Generální ředitel Národního divadla Jan Burian po vyhodnocení výborných uměleckých výsledků Opery Národního di celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Divoký osud fotografa Roberta Mapplethorpa

Matt Smith (Mapplethorpe)

Mapplethorpe
Erotické akty povýšil na vizuální umění. Divoký osud kontroverzního fotografa Roberta Mappleth celý článek

další články...