zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Divadelní přehlídka Těškovické jaro

Divadelní přehlídka Těškovické jaro

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Divadelní přehlídka Těškovické jaro, která se koná již od roku 1956. Zahájení letošního ročníku bude 24. 2. 2024 a vyvrcholí v měsíci květnu, domácí premiérou nového představení divadelního souboru Berani Těškovice, který udržuje a rozvíjí tradici ochotnického divadla již od roku 1897. Na letošním 67. ročníku divadelní přehlídky Těškovické jaro se návštěvníci mohu těšit na celkem pět představení různých divadelních souborů nejen z Moravskoslezského kraje, které do kulturního domu v Těškovicích přivezou převážně komedie.

Divadelní přehlídku zahájí v sobotu 24. 2. 2024 od 19:00 hod v kulturním domě v Těškovicích Mokrolazecká divadelní činohra s představením Dobytí severního pólu. Tento velice známý a oblíbený divadelní kus vypráví o skupince českých otužilců, kteří se rozhodnou pro cestu na severní pól. Mokrolazecká divadelní činohra začal svou činnost kolem roku 2013 a specializují se především na představení z pera autorů Zdeňka Svěráka, Ladislava Smojaka a Járy Cimrmana - alespoň doposud tomu tak vždy bylo.
Druhým představením v pořadí odehraje 16. 3. 2024 od 19:00 hod divadelní soubor CHAOS Valašská Bystřice komedii Vraždy a něžnosti autora Antonína Procházky. Hlavní představitel Lumír se rozhodne ukončit dlouholetý poměr s milenkou Stellou ďábelským plánem milenku zavraždit. Ovšem není jediný, který se rozhodl využít jedinečné nabídky na “poklidný” víkend v šumavském ráji. Tradicí divadelního souboru CHAOS je, že čas po prázdninách věnují nácviku nové hry, která se před diváky dostane těsně před Vánoci. Premiéru vždy hrají na domácí scéně ve Valašské Bystřici a následně během sezóny odehrají kolem 20 představení. Jedna z těchto repriz je každoročně na divadelní přehlídce Těškovické jaro.

Další divadelní představení bude následovat hned další sobotu a to 23. 3. 2024 od 19:00 hod představením Hvězdné Manýry, kterou do Těškovic přiveze Lidové divadlo při MIKS Krnov. Dvě umělkyně, které vystupují na koncertu s beneficí na podporu amerických válečných výdajů, se nesnášejí a potkají-li se na jevišti, neváhají zajít až k fyzickému napadení. Jak je ubytovat, aby se nepotkaly? Ředitel hotelu připraví přesný plán, který ale od začátku selhává. Lidový soubor se pravidelně se účastní krajových přehlídek v Moravskoslezském kraji. Je pravidelným účastníkem na Ostravských bucharech, odkud si přiváží ocenění poroty včetně nominací a doporučení na národní přehlídku do Volyně.
Čtvrtým představením bude 20. 4. 2024 od 19:00 hod divadelní hra Ryba ve čtyřech, kterou představí těškovickým divákům Divadelní spolek Kotouč ze Štramberku. U tří neprovdaných sester vlastnících pivovar je už dlouhou řadu let zaměstnán sluha, který celou dobu vykonával nejen mnoho funkcí v domácnosti, ale postupně se stal i jejich milencem. Tyto „služby“ vykonával bez reptání a dobrovolně, avšak všechny sestry mu slíbí, že dostane po jejich smrti určitou částku peněz. Jenže chce peníze již nyní, neboť cítí, že by se jejich smrti dočkat nemusel. Nedílnou součástí historie Divadelního souboru Kotouč Štramberk je také jejich vlastní divadelní přehlídka. V letošním roce se bude konat již XXVI. štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů.

Celý letošní ročník divadelní přehlídky Těškovické jaro uzavře tradičně domácí soubor Berani představením Dokonalá svatba v sobotu 18. 5. 2024 od 19:00 hod. Bill s Rachel jsou šťastný pár, který má před svatbou. Jenže hlavní hrdina Bill se po rozlučce se svobodou probouzí v jiném apartmá, než ve kterém měl být a vedle jiné dívky, než je jeho nastávající. Co teď? Může dokonale naplánovaná svatba skončit jinak než absolutní katastrofou? Divadelní soubor v Těškovicích má hluboké kořeny, tradici ochotnického divadla udržujeme a rozvíjíme od roku 1897. V roce 2022 už to bylo 125 let. Každý rok se snaží přicházet před diváky s novou hrou zejména komediálního žánru.

Všechny informace o divadelní přehlídce, jednotlivých představeních, souborech a předprodeji vstupenek naleznete na webu obce Těškovice - www.teskovice.cz, který je hlavním pořadatelem divadelní přehlídky.

19.2.2024 15:02:40 Redakce | rubrika - Amatéři

Časopis 15 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Milá Evičko, milý Luďku (Činoherní klub)

Časopis 15 - sekce

HUDBA

Český muzikál Johanka z Arku

L. Bílá a P. Muk (Johanka z Arku)

Johanka z Arku
Původní český muzikál O. Soukupa, J. Hubače a G. Osvaldové z pražského divadla Ta Fantastika celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Pavel Švingr v doprovodu klavíristy Zdeňka Klaudy

Pavel Švingr

V Anežském klášteře se v rámci cyklu koncertů Obrazy a hudba FOK ve čtvrtek 18. dubna 2024 představí s komorní celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Michal Ajvaz nová próza Pasáže

Přebal knihy Pasáže

Kniha Pasáže jsou devátou prózou Michala Ajvaze. A zároveň jako by to nebyl devátý titul, ale stále tatáž, nek celý článek

další články...