Lake Malawi: Nový singl a miminko na cestě!

autor: Zdroj: Vydavatelství
zvětšit obrázekLake Malawi představují nový singl Let’s Cancel the Wedding, který nahráli v Portugalsku se švýcarským producentem Tomem Oehlerem. Píseň vznikla v garáži, kterou si kapela omylem pronajala v domnění, že se jedná o profesionální studio. “Garáž byla tak malá, že jsme se nevešli k počítači. To nás ale donutilo skládat postaru, na nástroje, které byly po ruce, jen bicí, kytara a baskytara. Právě to se promítlo do celkového zvuku skladby,” popisuje basista Jeroným Šubrt.
Text přímočarého kytarového singlu ironicky líčí problémy v partnerském vztahu. “Jsou tam narážky na nudný milostný život, vyprchávající vášeň atd. Děláme si z toho všeho srandu. Jsem rád, že se tahle písnička nebere moc vážně, ale má co říct!” dodává Albert Černý.
Nový singl doprovází videoklip režiséra Ruye Okamury, se kterým Lake Malawi v minulosti natočili klip ke skladbě High-Speed Kissing (We Are Domi). Vtipné záběry nepodařených příprav svatby, kde si Tereza Maxová zahrála roli koordinátorky, mají nečekané vyvrcholení. Svatební pár se nedostaví. Výraz Matěje Ruperta v roli oddávajícího hovoří za vše.
Kapela prostřednictvím klipu zároveň oznamuje osobní novinku: frontman Albert Černý a jeho manželka Barbora Černá čekají první dítě. “Tereza Maxová nás s Bárou dala dohromady. Potkali jsme se na jejím charitativním běhu Teribear a už tehdy předpovídala, že spolu jednou skončíme,” vzpomíná Černý.
„Od začátku jsme věděli, že nechceme natočit jen klasický videoklip. Šlo nám o zachycení momentu, který bude mít pro Alberta a Barboru význam i za mnoho let,“ doplňuje Ruy Okamura.
Singl Let’s Cancel the Wedding vychází 26. června na všech streamovacích platformách společně s oficiálním videoklipem na YouTube.
Kapela Lake Malawi na sebe v minulosti upozornila mimo jiné reprezentací České republiky na Eurovision Song Contest 2019. Albert Černý a Jeroným Šubrt kapelu založili v roce 2013 a oba se podílejí na její autorské tvorbě i hudební produkci.
Časopis 33 - rubriky
Články v rubrice - Novinky...
Videoklip 2005 film, na který nejde zapomenout
Když loni v létě nahráli Patrik Malý a SEBASTIAN první společný hit ALMA, možná ještě nevěděli, že u jedné spo ...celý článek
adric nový singl i klip - kytka za litr
The OK Company je projekt, který má na svědomí dvojice Kryštof Šámal a Osama „Verse-atile“ Hussain ...celý článek
Marek Ztracený vydává singl před Letenskou plání
Zpěvák Marek Ztracený představuje nový singl Obuj si mé boty, který vznikl jako přímá pozvánka na jeho koncert ...celý článek
Časopis 33 - sekce
DIVADLO
Nebezpečné známosti se vrací v nové svůdné podobě
Příběh dvou amorálních intrikánů Nebezpečné známosti vzbudil pozornost už v roce 1782, kdy ho Pierre Choderlos celý článek
OPERA/ TANEC
Elsa Dreisig – Invocation
Invokace – modlitba, prosba, výzva, prosba nebo prosba – může mít mnoho podob. Stejně tak Elsa Dre celý článek
LITERATURA/UMĚNÍ
Komedie navzdory osudu...
Nuda v Brně
Koprodukční snímek ČT (2003). Hrají: J. Budař, K. Holánová, M. Donutil, P. Tomicová, P. Liška, celý článek



