zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Anastasia Matvienko vystoupí jako Odilie se souborem NdB

Anastasia Matvienko

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Ukrajinská primabalerína Anastasia Matvienko vystoupí v sobotu 11. března se souborem Baletu NdB. V prostorách Janáčkova divadla se představí jako Odilie / Odetta v Labutím jezeře.
Anastasia Matvienko se poprvé českým divákům představila jako Aurora ve Spící krasavici v říjnu minulého roku. Její hostování se setkalo s velice příznivým ohlasem jak ze strany publika, tak i členů souboru NdB. Umělecký šéf souboru Mário Radačovský byl proto více než poctěn zprávou, že světová baletní hvězda přijala jeho pozvání a opět vystoupí v Brně.

„Náš baletní soubor NdB bude mít příležitost přivítat na jevišti Janáčkova divadla velkou primabalerínu a bývalou první sólistku Mariinského divadla Anastasii Matvienko. Tentokrát v baletu Labutí jezero. Dne 11. března to pro nás bude opět svátek, mít spolu s námi světovou hvězdu je něco nepopsatelného, a to i v kontextu dění v její rodné zemi. Již nyní mohu potvrdit, že se domácí publikum může těšit na další vystoupení této krásné dámy s naším souborem v příští sezóně,“ dodává Mário Radačovský.
Tanečním partnerem Anastasie Matvienko bude první sólista baletu NdB Robert Hyland.

Anastasia Matvienko

Anastasia Matviienko je původem z Ukrajiny, kde absolvovala Kyjevské státní choreografické učiliště a následně se stala sólistkou baletu Ukrajinské národní opery. Vrchol její kariéry je ale spojen s „Mekkou baletu“ – s ruským Petrohradem. Dva roky působila jako primabalerína baletu Michajlovského divadla a od roku 2009 byla první sólistkou Mariinského divadla. Během svého působení vystoupila několikrát v Londýně, USA, Itálii, Amsterdamu, Číně nebo Japonsku. V letech 2018–2020 byla baletní producentkou Baletní akademie ruského baletu A. J. Vaganovové. Je autorkou a spoluzakladatelkou platformy „Ballet Stage“, která sjednocuje ukrajinské baletní umělce, kteří byli zasaženi válečným konfliktem a skrze globální síť kontaktů napříč divadly, školami a umělci jim zajišťuje podporu. V současné době působí ve Slovinsku.

www.ndbrno.cz

9.3.2023 15:03:11 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 13 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Soumrak monster: Zrození apokalypsy

Články v rubrice - Zveme ...

Verdiho Falstaff v přímém přenosu z Met v kinech

Michael Volle (Falstaff)

Ze spojení dvou mistrů svého řemesla – Williama Shakespeara a Giuseppe Verdiho – vznikla dnes již ...celý článekČasopis 13 - sekce

DIVADLO

Bakchantky: první a poslední mejdan

Miloslav König a Petr Vančura (Bakchantky)

Činohra Národního divadla v Praze uvedla na scéně Stavovského divadla Eurípidéovu hru BAKCHANTKY. Režisér Jan celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 14. týden

Neznámá Země: Očima Ericha von Dänikena

Horští Židé
Život v poslední židovské obci v Ázerbajdžánu pohledem novináře, spisovatele a spoluzakladatele celý článek

další články...