zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Flórez zpívá před milánským Dómem

Juan Diego Flórez

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Flórez zpívá před milánským Dómem
Přední světový tenorista a slavné árie z operních děl G. Rossiniho, G. Donizettiho, G. Verdiho a G. Pucciniho pod širým nebem. Filharmonický orchestr milánské La Scaly řídí jeho umělecký šéf Riccardo Chailley. Televizní režie Stefania Grimaldiová. Nekorunovaný koloraturního zpěvu peruánský tenorista Juan Diego Flórez je českému obecenstvu dostatečně znám z televizního a rozhlasového vysílání, z recitálů ve Smetanově síni v Praze a jinde. V červnu 2023 italská televize RAI náhle ohlásila, že se Flórez představí na open-air koncertu milánské Scaly na náměstí před proslulým gotickým dómem.

Vybral si operní ukázky z Rossiniho Popelky, Donizettiho Lucie z Lammermooru, Belliniho Kapuletů a Moteků, Verdiho Traviaty a Pucciniho Bohémy. V přídavku se sám doprovodil na kytaru ve skladbě Cielito Lindo od Mendozy y Corteze, kde s ním dokonce zpívalo nadšené obecenstvo přítomné na Dómském náměstí. Filharmonický orchestr Scaly, který se samostatně představil ve filmových melodiích Johna Williamse ze Supermana, řídil jeho šéfdirigent a umělecký ředitel Riccardo Chailly. Hudební večer, v němž přišla na řadu i Brodszkyho píseň "Be My Love" z filmu Přípitek z New Orleansu, završila Larova Granada ve Flórezově neopakovatelném podání.
Vysílání: 23.12., 20.15 hod., ČT art

11.12.2023 11:12:29 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bílá voda (MdB)

Články v rubrice - Z éteru

Operní tipy 9. týden

200. výročí narození Bedřicha Smetany

Super Diva – Norma (6/13)
Catarina Molderová se současnou nejvýznamnější představitelkou této role, b ...celý článek


3 x klasické tipy

Emoce v umění: Žárlivost

Emoce v umění: Žárlivost (8/24)
Katalánský všeuměl a spisovatel Ramón Gener se bude zabývat zhoubnou žárliv ...celý článek


Tříměsíční epizoda ze života Artura Toscaniniho

Mladý Toscanini

Mladý Toscanini
Mladičký dirigent pomáhá znovu rozzářit pohaslou hvězdu operního nebe. Tříměsíční epizoda z ...celý článekČasopis 09 - sekce