zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Metropolitní léto hereckých osobností 2023

Chlapi sobě

autor: Jerry Háša  

zvětšit obrázek

Odstartoval jubilejní 20. ročník Metropolitního léta hereckých osobností. Čtyři venkovní scény divadla Studio DVA slibují na 150 představení včetně dvou hvězdně obsazených novinek. Ke kulatinám si úspěšná divadelní přehlídka nadělila ironickou komedii CHLAPI SOBĚ, která se věnuje nelehkému údělu mužů v současném světe, a také klasický kus v podobě situační komedie BEZ ROUCHA. Ta diváky díky skvělé režii Ondřeje Sokola zavede do divadelního zákulisí těsně před premiérou. Přehlídka, která za uplynulých 19. ročníků uvedla 34 premiér a navštívilo ji na 650 000 diváků se bude konat až do 2. září nejen v Praze na Vyšehradě a Výstavišti Holešovice, ale i mimo metropoli na Tvrzi Divice nedaleko Loun a ve Vítězné u Dvora Králové.

Kromě novinek jsou připraveny úspěšné činoherní tituly, mezi kterými nechybí Lovci bobrů, Jezinky a bezinky, Líbánky na Jadranu, Brouk v hlavě, Poprask na laguně či hudební projekty Starci na chmelu, Malý princ a Šíleně smutná princezna. Na své si v rámci prázdnin přijdou rovněž hudební fanoušci, pro které je připraveno šest exkluzivních koncertů pod širým nebem. Zazpívají jako již tradičně např. Monika Absolonová, Dan Bárta, či Szidi Tobias. Na Výstavišti pak bude jedno odpoledne patřit i Orchestru Karla Vlacha se sólisty Josefem Zímou, Yvetou Simonovou a DASHOU. Na Vyšehrad letos poprvé zavítá Igor Orozovič a Prague Cello Quartet.

Komedie ze života mužů, kde chlapi zůstali sami sebou se poprvé vyšehradským divákům představí 9. června. Zdali jde ve společném bydlení bez žen najít kýžený klid se pokusí, v režii Šimona Cabana, zjistit Oldřich Navrátil, Filip Blažek, Michal Slaný, Roman Štabrňák, Robert Urban nebo Štěpán Benoni. Hra Chlapi sobě je pro autora Kaye Kruppa, který si v prvním uvedení sám dokonce zahrál, srdeční záležitostí. České premiéry se osobně zúčastní a již předem divákům popřál, aby z divadla odcházeli o něco spokojenější, než když do něj vstupovali. „To by mi osobně udělalo velkou radost“, dodal Kruppa.

Přesně o měsíc později od 9. července se na Vyšehrad mohou diváci vypravit i na slavnou situační komedii Bez roucha. Jak těžké je nazkoušet frašku se vás celé léto budou snažit přesvědčit Zlata Adamovská, Miroslav Vladyka, Petr Štěpánek, Jana Stryková, Lucie Pernetová, Anežka Rusevová, Petr Pěknic, Václav Jílek, Petr Stach a Václav Liška nebo Zbyněk Šporc. Ze špičkového obsazení má režisér Ondřej Sokol radost, ale zároveň kolegy nebude šetřit. Hra podle něj musí odsýpat, aby diváci neměli čas se vzpamatovat z toho, co viděli a hned následovala další scéna. Na jedné z prvních zkoušek řekl: „To proč nás herce text baví, je, protože je o divadle a nás samotných. Pojďme vzít diváky do našeho světa“.

20. ročník Metropolitního léta hereckých osobností - 2004 – 2023
Postupně se díky narůstající oblibě stala přehlídka nedílnou a očekávánou součástí každoročního kulturního programu metropole. Od roku 2004 má na svém kontě celkem 36 premiér, včetně dvou letošních. Dvanáct z nich bylo českých a devět dokonce světových. Za dosavadních ukončených devatenáct ročníků bylo odehráno více než 1500 představení, které navštívilo neuvěřitelných 650 000 diváků.
Termíny + vstupenky na www.studiodva.cz.

5.6.2023 10:06:09 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zveme ...

Velkolepé představení Magická Fontána

Magická Fontána (Foto: Pyroterra)

Křižíkova fontána znovu ožívá živelnou show v produkci skupiny Pyroterra. Velkolepé představení pod širým nebe ...celý článekČasopis 28 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Výpravný cyklus 100 dní ve Versailles

Versailles

100 dní ve Versailles (1/6)
Výpravný šestidílný cyklus o veškerém dění v zákulisí jedné ze stěžejních franc celý článek

další články...