zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Vídeňští filharmonici vzdají hold Bedřichu Smetanovi

Koncert v parku zámku Schönbrunn (Foto: Niklas Schnaubelt)

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

V pátek 7. června zvou Vídeňští filharmonici na 21. ročník svého tradičního Letního nočního koncertu v kulisách parku barokního zámku Schönbrunn. Program, který třemi kusy připomene výročí 200 let od narození fenomenálního českého skladatele Bedřicha Smetany, začne ve 20:30 hod. I letos se fanoušci vážné hudby mohou těšit na oblíbený Letní noční koncert Vídeňských filharmoniků. Organizátoři se ohlížejí za dvěma úspěšnými dekádami tohoto hudebního svátku. První ročník letního koncertu, který se neodmyslitelně pojí s atmosférou zámeckého parku v Schönbrunnu, se totiž konal před 20 lety v roce 2004. V letošním roce zve vídeňské těleso už na 21. vydání a pro návštěvníky si opět přichystalo zajímavý program, který se tentokrát zaměří na známá díla 19. a 20. století z per evropských hudebních mistrů.

V první polovině koncertu Vídeňští filharmonici navíc hudebně uctí památku významného českého skladatele Bedřicha Smetany, od jehož narození letos uplynulo 200 let, a zahrají tři kusy připomínající jeho tvorbu. Filharmoniky koncertem provede lotyšský dirigent, maestro Andris Nelsons, role sólistky se zhostí norská operní pěvkyně Lise Davidsen. Davidsen zazpívá dvě árie z opery Tannhäuser Richarda Wagnera a La forza del destino Giuseppe Verdiho.
Organizátoři zůstávají věrni myšlence zpřístupnit klasickou hudbu široké veřejnosti a potěšit všechny milovníky klasické hudby, vstup na koncert je tak jako obvykle zdarma. Ani zájemci nacházející se mimo Vídeň nepřijdou zkrátka. Rakouská televizní stanice ORF 2 zařadí koncert do programu se zpožděním od 21:20. O den později jej bude možné zhlédnout na stanici 3sat od 20:15.
Letní noční koncert Vídeňských filharmoniků pátek 7. června 2024, od 20:30 v parku zámku Schönbrunn ve Vídni, stanice ORF 2 nabídne přenos od 21:20 hod.

31.5.2024 18:05:30 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Koncerty

Cracow Golden Quintet uvede zřídka hranou polskou tvorbu

Cracow Golden Quintet

Díla českých i polských skladatelů představí v sobotu 13. července od 18 hodin v otovickém kostele sv. Barbory ...celý článekČasopis 28 - sekce

DIVADLO

Muži v offsidu na Dramoxu

Muži v offsidu (Městské divadlo Mladá Boleslav)

Fanoušci Mužů v offsidu. Silný mančaft Roman Teprt, Martin Zbrožek a Vojtěch Havelka znovu rozehrává divácky a celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 29. týden

Zelená karta

Paní Olga
První "první dáma" České republiky ve vzpomínkách manžela V. Havla a přátel P. Šustrové, D. Němco celý článek

další články...