zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Česká filharmonie Open air 2024

Česká filharmonie Open air

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Česká filharmonie Open air 2024
Přímý přenos oblíbeného koncertu pod širým nebem z pražského Hradčanského náměstí. Program v duchu Roku české hudby diriguje Petr Altrichter, hosty České filharmonie jsou pěvkyně Kateřina Kněžíková a Arnheiður Eiríksdóttir, pěvec Jiří Brückler a violoncellista Vilém Vlček. Moderuje Marek Eben. Režie S. Vaněk. Open Air koncert České filharmonie už tradičně zakončuje koncertní sezonu na Hradčanském náměstí a svou odlehčenou formou přitahuje nejširší publikum. Letošní program věnovaný Roku české hudby připravil dirigent Petr Altrichter: „Česká filharmonie v srdci Prahy k Roku české hudby – to je velká slavnost! Krása, lyrika a hloubka, vznešenost i vtip naší hudby – kéž v nás z toho všeho něco zůstane,“ přeje si jeden z nejvýznačnějších českých dirigentů, který si udělal působivé jméno svou dynamickou a hlubokou interpretací symfonické hudby.

Těžištěm Altrichterova repertoáru je česká hudba – právě díky skladbám A. Dvořáka, B. Smetany, Z. Fibicha a V. Nováka spolu s orchestrem a vynikajícím pěveckým triem roztančí a rozezpívá publikum v neopakovatelné atmosféře letního večera uprostřed našeho hlavního města. Mezi sólisty jsou letos hned dvě laureátky prestižní Ceny Thálie: sopranistka Kateřina Kněžíková, jedna z nejperspektivnějších pěvkyň současné české scény, a islandská mezzosopranistka Arnheiður Eiríksdóttir, která je stejně jako Kateřina Kněžíková sólistkou Opery Národního divadla v Praze. V barytonových partech se představí pěvec Jiří Brückler, rovněž sólista Opery Národního divadla. Již tradiční součástí večera bude udělení Ceny Jiřího Bělohlávka, kterou letošní laureát převezme z rukou paní Anny Fejérové, choti Jiřího Bělohlávka – vždyť tento koncert je bývalému šéfdirigentovi České filharmonie každoročně věnován. Ani letos pak nesmí chybět dobročinný aspekt koncertu. Během koncertu a přímého přenosu mohou návštěvníci i televizní diváci přispět do veřejné sbírky SOS Ukrajina vyhlášené humanitární organizací Člověk v tísni – darované prostředky budou použity na poskytnutí humanitární pomoci na celém území Ukrajiny, na podporu občanské společnosti, ale také na pomoc nejzranitelnějším ukrajinským běžencům zde v Česku.
Vysílání: 26.6., 20.15 hod., ČT art

17.6.2024 18:06:07 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Z éteru

Luca Salsi v titulní roli shakespearovského dramatu

Luca Salsi (Macbeth - Teatro alla Scala)

G. Verdi: Macbeth
Basbarytonista Luca Salsi v titulní roli shakespearovského dramatu z Teatro alla Scala v ...celý článek


Koncert Osvětimské memento

Osvětimské album (Zdroj: Židovské muzeum v Praze)

Osvětimské memento
Přímý přenos koncertu k připomenutí 80. výročí likvidace rodinného tábora bloku BIIb v A ...celý článek


Orfeus v podsvětí od Offenbacha

Jana Jonášová, Josef Bek  (Orfeus v podsvětí)

J. Offenbach: Orfeus v podsvětí
Antické pletky nevěrné Euridyky a bájného pěvce z dílny mistra pařížské ope ...celý článekČasopis 28 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Zámek Velké Losiny láká na novou upravenou prohlídku

Interiéry zámku Velké Losiny

Nově upravená prohlídková trasa na zámku Velké Losiny představuje zámek jako pohodlné sídlo posledních majitel celý článek

další články...