zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Hudební tipy 12. týden

Noel Gallagher: Out Of The Now

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Ikony Kamila Střihavky
Petr Janda hostem v hudebním cyklu věnovaném osobnostem české scény, které se nesmazatelně zapsaly do rockové historie (2022). Režie M. Levek. Cyklus představuje osobnosti všech žánrů, od popu, funky, rocku, rock and rollu až po blues či heavy metal. V každém dílu rocker Kamil Střihavka představí jednu hudební osobnost, se kterou ho pojí přátelství a společné hudební zážitky. Pořad nás v úvodní pasáži v sestřihu archivních materiálů seznámí s milníky kariéry hudební osobnosti a následně nabídne divákům pohled do zákulisí jejich života. Diváci dostanou možnost navštívit hudební ikony v jejich domácím prostředí, prohlédnout si pracovny, sbírky hudebních nástrojů nebo domácí studia, kde muzikanti tvoří a nahrávají. Díky přátelství s Kamilem Střihavkou dojde často k velice intimní zpovědi a dialogu, který může i skalní příznivce překvapit. Samozřejmě nebude chybět ani kvalitní hudba a v pořadu vezmeme hudební fanoušky také na koncerty a festivaly, ukážeme zákulisí a atmosféru příprav a zvukových zkoušek před koncerty. Tento díl je věnován Petru Jandovi, zakladatelské osobnosti rockové hudby u nás, je to, jak ho mile oslovuje Kamil Střihavka, rockový táta. Hudebník nás přivítá ve svém království zvaném Propast, kde má nahrávací studio a kde i žije. S průvodcem si povídají o společném prvním setkání, o podpoře mladých začínajících kapel a muzikantů v cyklu pořadů z 90. let Rockmapa i jinde a proč a jak to vlastně vzniklo. Janda připomene své oblíbené kytarové mágy a na závěr si společně se Střihavkou zahrají a zazpívají skladbu Taky jsem se narodil bos.
Vysílání: 24.3., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 25.3., ČT art., 28.3., ČT art

Noel Gallagher: Out Of The Now
Koncert „zlého chlapce“ britské rockové scény doplněný o osobní zpověď samotného interpreta (Premiéra). Britský rocker Noel Gallagher v rámci desetiletého výročí vydání svého prvního sólové alba Noel Gallagher's High Flying Birds natočil exklusivní koncert v londýnském Duke of York's Theatre. Se svou doprovodnou kapelou zahrál dvanáct písní, které mapovali celou jeho kariéru. Zazněli tak písně Aka... What A Life, It's A Beautiful World, This Is The Place nebo Black Star Dancing. Navíc ale také nechyběly skladby Don't Look Back In Anger od Oasis a velmi speciální verzi písně The Mighty Quinn od Boba Dylana. Bonusem je i otevřený rozhovor, kde Gallagher a hovoří o některých významných momentech svého života a kariéry.
Vysílání: 24.3., 20.40 hod., ČT art
Opakování: 25.3., ČT art

Rande s hvězdou: Fleetwood Mac 1/2
Příběh legendární kapely vyprávěný nejen slovy, ale i pomocí koncertu z turné Say You Will (Premiéra). Legendární kapela Fleetwood Mac vrchovatě naplňovala představu o rockových hvězdách. Užívala si obrovského zájmu fanoušků i bujarých večírků plných alkoholu a drog. Život v záři reflektorů byl ale vykoupen velmi složitými partnerskými vztahy členů kapely. Navzdory vzájemným rozporům kapela dokázala skládat a nahrávat písně, které slavily úspěch po celém světě. Ve druhé polovině devadesátých let si kapela dala delší pauzu, ale nakonec se opět dala do práce ve své nejsilnější sestavě. I přes několik personálních změn kapela stále funguje a koncertuje. Ale poslední album Say You Will bylo vydáno už v roce 2003. V rámci jeho propagace skupina odehrála i tento koncert v Bostonu. Během něj ale zazněly i největší hity celé jejich kariéry.
Vysílání: 24.3., 21.55 hod., ČT art
Opakování: 27.3., ČT art., 30.3., ČT art

6.3.2023 16:03:26 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 13 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Konsent (Činoherní klub)

Články v rubrice - Z éteru

Portrét art rockové legendy Genesis

Genesis

Genesis
Titulní britská art rocková skupina založená v roce 1967. S více než sto padesáti miliony prodaných ...celý článek


Hudební tipy 14. týden

Ikony Kamila Střihavky

Na plovárně s Vladimírem Gumou Kulhánkem
Rozhovor Marka Ebena s legendárním baskytaristou. Režie J. Hojtaš ...celý článekČasopis 13 - sekce