zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Skety - Fascinating Futuristic Rhythm

Přebal alba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Nové album a-cappella souboru Skety - Fascinating Futuristic Rhythm je kolekcí vesměs jazzových písní v originálních a velmi precizních aranžmá skladatele Petra Wajsara. Titulní skladba, která sestává ze dvou jazzových standardů - Futuristic Rhythm a Fascinating Rhythm, nás zavede na taneční parket dvacátých let 20. století a kromě nápadné hry s rytmy v ní uslyšíte autorskou vokalízu Alice Bauer. Do éry swingu let čtyřicátých nás pak posune píseň I Hear Music.

Skladba Centerpiece je poctou jednomu ze vzorů souboru - vokálnímu triu Lambert, Hendricks & Ross. Pomyslný průřez americkým jazzem 20. století pak zakončuje skladba Children’s song no.6, kterou na přelomu 70. a 80. let zkomponoval velikán jazzového piana Chick Corea. Českou stopu na albu představuje trojice skladeb - lidová píseň Teče voda teče v jazzové úpravě, slavná píseň Jaroslava Ježka - Klobouk ve křoví ve výjimečně originálním aranžmá a nakonec autorská skladba na text Josefa Kainara s názvem Ptal se včera pána pán ze sbírky básní pro děti Nevídáno neslýcháno. Šestice zpěváků Veronika Vítová, Alice Bauer, Marta Kloučková, Michal Strnad, Štěpán Janoušek a Petr Wajsar nám tímto albem dokládá, jak barevný může vokální jazz být. Album vychází u vydavatelství Soundsgate a v distribuci Supraphon.
Tracklist: I Hear Music, Children's Song No. 6, Klobouk ve křoví, Centerpiece, Fascinating Futuristic Rhythm, Teče voda teče, Ptal se včera pána pán.

1.7.2024 14:07:42 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Časopis 28 - sekce

DIVADLO

Divadlo Radost vyráží na turné po USA

Vizuál divadla k turné

Toto léto se Divadlo Radost promění v kočovnou divadelní společnost a procestuje jih Spojených států americkýc celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Jeden svět online přináší deset filmů

Venezuela: Země ztracených dětí

Festival Jeden svět uvádí deset filmů z letošního ročníku na své VOD platformě Jeden Svět online, která prošla celý článek

další články...