zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Hudební tipy 13. týden

Aerosmith v Doningtonu

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Moje vzpomínky na Serge
Ikonická Jane Birkinová komentuje své vlastní soukromé filmy z doby, kterou strávila se Sergem Gainsbourgem. Uvádíme jako poctu ke Gainsbourgovým nedožitým 95. narozeninám. Francouzský dokument (Premiéra). Oba byli nesmírně charismatické, neodolatelné osobnosti, oba ve svých oborech mnoho znamenali. Jane Birkinová a Serge Gainsbourg se seznámili v roce 1968 a partnery byli do roku 1980. V roce 1971 se jim narodila dcera Charlotte, která po svých rodičích zdědila obrovský talent a dnes je uznávanou herečkou, režisérkou i zpěvačkou. Film, který dnes na ČT art uvidíte, není klasickým portrétem, ale o to je cennější. Málokdo věděl, že Jane Birkinová byla vášnivou kinoamatérkou, a právě ze záznamů společných rodinných chvil sestavila něžnou vzpomínku na léta s mužem, jehož nepřestala mít ráda ani po rozpadu vztahu.
Vysílání: 30.3., 22.15 hod., ČT art
Opakování: 01.4., ČT art

Ikony Kamila Střihavky
David Koller hostem v hudebním cyklu věnovaném osobnostem české scény, které se nesmazatelně zapsaly do historie rocku (2022). Režie M. Levek. Ve druhém pokračování cyklu tentokrát přivítá jeho průvodce Kamil Střihavka svého skoropříbuzného Davida Kollera, neboť oba jsou dědečkové stejného vnoučete. Řeč se vede samozřejmě kolem začátků zpívání i bubnování a kapel, s nimiž měl Koller co do činění – Jasná páka, Blue Effect, Výběr, Lucie, dozvíme se, jak se učil na bicí, jak se stará o hlasivky mimo jiné v kryokomoře, jak vznikl hit Majolenka... A samozřejmě zazní společná píseň na závěr, tentokrát z koncertu – Nic není nastálo.
Vysílání: 31.3., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 01.4., ČT art., 04.4., ČT art

Aerosmith v Doningtonu
Energií nabitý koncert slavné americké kapely na festivalu ve Velké Británii z roku 2014. Frontman kapely Steven Tyler v těchto dnech oslavil 75 let. Závěrečný den festivalu v Doningtonu v roce 2014 měl naprosto jasnou hlavní hvězdu celého programu. Byla jí americká rocková skupina Aerosmith v čele s charismatickým zpěvákem Stevenem Tylerem. Energií nabité vystoupení nenechalo fanoušky na pochybách, že před nimi stojí kapela, která už od roku 2001 patří do Rokenrolové síně slávy. Důkazem o oprávněnosti tohoto ocenění byla i celá řada hitů, která zazněla během vystoupení.
Vysílání: 31.3., 20.40 hod., ČT art
Opakování: 01.4., ČT art

Rande s hvězdou: Fleetwood Mac 2/2
Příběh legendární kapely vyprávěný nejen slovy, ale i pomocí koncertu z turné Say You Will (Premiéra). Dlouhá kariéra legendární kapely Fleetwood Mac byla plná velkých úspěchů, ale i dramatických zvratů. Za nimi staly nejen závislosti jednotlivých členů, ale také velmi složité osobní vztahy. Ty vyústily v odchody i návraty hudebníků. Přestože kapela stále koncertuje, v nejslavnějším složení už se zřejmě nepředstaví. Nucený odchod Lindseyho Buckinghama v roce 2018 a následný spor tuto alternativu snížil na minimum. Na koncertě v Bostonu v roce v 2003 na podporu alba Say You Will ale Buckingham ještě v kapele působil. Fanoušci si tak mohli vychutnat skvělý hudební zážitek.
Vysílání: 31.3., 21.45 hod., ČT art
Opakování: 03.4., ČT art., 06.4., ČT art

13.3.2023 14:03:00 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 13 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bavič (Divadlo Bez zábradlí)

Články v rubrice - Z éteru

Hudební tipy 14. týden

Ikony Kamila Střihavky

Na plovárně s Vladimírem Gumou Kulhánkem
Rozhovor Marka Ebena s legendárním baskytaristou. Režie J. Hojtaš ...celý článek


Portrét art rockové legendy Genesis

Genesis

Genesis
Titulní britská art rocková skupina založená v roce 1967. S více než sto padesáti miliony prodaných ...celý článekČasopis 13 - sekce

DIVADLO

Březen v Činoheráku budem… aneb Uprostřed přehlídek

Krásky z Leenane (Scéna Kralupy)

K dvacetiletému výročí přehlídky ČK uvádí se sneslo už několik dárků a pozorností. V měsíci březnu k nim přiby celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra velikonoční tipy 14. týden

Naše tradice: Boží hod velikonoční

Naše tradice: Boží hod velikonoční
Miroslav Táborský představuje tradiční pokrmy velikonočního hodování a ú celý článek

další články...