zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 odhalují line-up

Ceny Anděl Coca-Cola 2022

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Dvaatřicátý ročník cen České hudební akademie – Anděl Coca-Cola 2022 se uskuteční v sobotu 15. dubna v prostorách pražského Výstaviště. Předávání, kterým provede herec Kryštof Bartoš, doprovodí řada speciálních hudebních čísel. Živě vystoupí Richard Müller, 7krát3, Lenny, Vypsaná Fixa, Prago Union, 58G a další. Přímý přenos odvysílá od 21:20 ČT1 a YouTube kanál Cen Anděl.

Stejně jako v uplynulých letech bude i tentokrát udílení Cen Anděl Coca-Cola 2022 oživeno speciálně pojatými hudebními čísly, kterých se zhostí umělci z řad nominovaných. Své zástupce bude mít tentokrát v programu většina hlavních kategorií. „Každým rokem oslavujeme na Cenách Anděl českou hudbu v celé její šíři a oceňujeme ty, jejichž nahrávky v daném roce vyhodnotila Česká hudební akademie jako ty nejzdařilejší. Zároveň je naším cílem představit tuto tvorbu veřejnosti atraktivní formou a věnovat co nejvíce prostoru těm, kterým tento večer patří – samotným hudebníkům,“ uvádí producentka Cen Anděl Lucka Hájková.

S ohledem na počty nominací jsou favority letošních Cen Anděl Coca-Cola 2022 po Miro Žbirkovi, který je in memoriam nominovaný ve čtyřech kategoriích, zpěvák 7krát3 a kapela Vypsaná Fixa se třemi nominacemi nebo Pam Rabbit, která se díky svému debutu může stát letošním Objevem i Sólovou interpretkou. Všichni tito hudebníci se objeví na andělském podiu minimálně coby vystupující a živě představí svou tvorbu hostům na pražském Výstavišti i divákům u obrazovek. Line-up doplní také Richard Müller, zpěvačky Lenny a Rozálie, 58G nebo Prago Union.

Ceremoniál, kterým provede herec Kryštof Bartoš, opět slibuje atraktivní podívanou. „I letos se snažíme přistoupit ke každému vystupujícímu individuálně a vytvořit pro každou píseň, která během večera zazní, originální výtvarný koncept. Podoba živých vystoupení, která vznikne pouze pro daný večer, bude po odvysílání zveřejněna ve formě živých videoklipů na YouTube kanálu Cen Anděl,“ přibližuje letošní pojetí vystoupení art director Matyáš Vorda a doplňuje: „Stage nám letos nabídne až panoramatický pohled s pětadvacet metrů dlouhou LED obrazovkou a dvěma sty šedesáti inteligentními světly.“

Celkově letos akademici v hlasování o Cenách Anděl rozhodovali o nejlepších nahrávkách vydaných v roce 2022 ve čtrnácti hlavních i žánrových kategoriích a o novém laureátovi Síně slávy. Vyjma poslední zmíněné kategorie se hlasovalo tříkolovým systémem. Do Síně slávy bude tradičně uvedena osobnost, která nasbírala od akademiků nejvíce hlasů již v prvním kole. „Hlasovací účast je v letošním roce rekordní, což nás velmi těší. Rádi bychom vyzdvihli činnost členů České hudební akademie, která může být pro mnohé neviditelná, ale Anděl je odborným oceněním a bez akademiků by se zkrátka neobešel,“ doplňuje Honza Vedral, předseda ČHA.

Již čtvrtým rokem je součástí Cen Anděl multižánrová cena popularity nazvaná Coca-Cola cena fanoušků. Hlasovat o jejím vítězi, zvoleném ze všech nominovaných napříč kategoriemi, může veřejnost do 9. dubna na stránce andelceny.cz/cenafanousku. Titulární partner ročníku, společnost Coca-Cola, podpoří výherce při tvorbě nového videoklipu a obdaruje také vítěze Anděla v kategorii Videoklip. Hlavními mediálními partnery jsou i v tomto roce Česká televize a Evropa 2. Právě Evropa 2 v rámci spolupráce věnuje vítězi v kategorii Objev půl milionu korun na programovou a digitální kampaň. Dalšími partnery ročníku jsou již tradičně Intergram a OSA.

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie. Od roku 1995 se realizují pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny. Pořadatelem je od roku 2017 společnost LUFF PRODUCTION. Dvaatřicátý ročník Cen Anděl Coca-Cola 2022 odvysílá 15.4.2023 v přímém přenosu ČT1 a YouTube kanál Cen Anděl.

27.3.2023 10:03:28 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Zprávy

Vlčí píseň ohlašuje společné album herce a skladatelky

Ensoul

Roztáhnout křídla naplno také v hudbě se rozhodl známý herec Petr Vaněk. Singlem Vlčí píseň nyní ohlašuje albu ...celý článek


Čáry života chystají album Sluníčko

Jan Boroš (Foto: Gabrielle Wildfeuer)

Nový singl Zoufalci spojený s kritikou vysokých pracovních nároků dnešní doby zveřejnila kapela Čáry života. J ...celý článekČasopis 25 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Exkluzivní audioknižní komplet s bardy českého herectví

Přebal kompletu

Národní básník, mistr umělecké črty, zakladatel českého fejetonu, skeptik a milovník pražských hospod. Před 19 celý článek

další články...