zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Muchow a Nichols budou hosty hudebních rezidencí

Pats Nichols

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Český skladatel, muzikant a producent Jan P. Muchow a norský muzikant a skladatel Pats Nichols stráví duben na hudebních rezidencích ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov v broumovském klášteře. V pořadí již čtvrté rezidence jsou součástí projektu Hortus Musicalis Broumov – rezidence, kulturní výměna, komunita, který byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP 2014–2021, z programu KULTURA.

Kompozice nových skladeb, společná tvorba, ale i spolupráce s místní kapelou nebo koncerty pro veřejnost. Takové jsou plány obou muzikantů, kteří do kláštera zamíří hned první dubnový den. Nejdůležitější událostí jejich společné rezidence bude vystoupení na dvoudenním multižánrovém festivalu Tre fest, který pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve dnech 14. - 15. dubna v Broumově a ve Vernéřovicích. Vstupenky je možné zakoupit na smsticket.cz.

Jan P. Muchow
Jan P. Muchow je český hudební skladatel, producent a hudebník. V roce 1991 založil skupinu The Ecstasy Of Saint Theresa, s níž je jeho hudební život spojen dodnes. Též vystupuje s kapelou Jan P. Muchow & The Antagonists, se kterou živě prezentují Muchowovu filmovou tvorbu a s níž vystoupí v sobotu 15. dubna na Tre festu v broumovském klášteře.
Mimo své kapely je Muchow často vyhledáván jako hudební producent pro jiné interprety (např. Richard Müller, Charlie Straight, Načeva, Barbora Poláková, Kryštof, Anna K. a další) či jako remixér, mimo jiné i pro anglickou skupinu Placebo. Za svou dosavadní hudební kariéru je několikanásobným držitelem cen České hudební akademie Anděl v různých kategoriích – Album roku, Skladba roku, Objev roku, Nejlepší zvuková nahrávka atd. Byl celkem jedenáctkrát nominován na cenu Český lev (10x za nejlepší hudbu, 1x za nejlepší scénář). Ocenění 4x obdržel: za hudbu k filmům Jedna ruka netleská, Grandhotel, Ve stínu a Krásno.
„S norským rezidentem Patsem Nicholsem jsme se domluvili na společné tvorbě, které se budeme v Broumově věnovat. Též chystám studiovou spolupráci s místní elektro-punkovou kapelou Kluci. A budu v Broumově také skládat hudbu k nové řadě seriálu Kriminálka Anděl, “ uvedl k rezidenci Jan P. Muchow.

Pats Nichols
Pats Nichols, celým jménem Patrik Saur Nichols, je hudební skladatel a muzikant z norského Osla. Věnuje se především rapu a hiphopu, a to již od roku 2005. Vydal tři alba, tři EP a sedmnáct singlů. Kromě skládání hudby (mj. i pro komerční reklamy) dělá také improvizovaná freestyle představení v divadlech nebo slam poetry.„V Broumově bych se rád věnoval skládání hudby, a to i s českým rezidentem Janem Muchowem. Společně prozkoumáme naše skladatelské hudební světy a mým cílem je vytvořit hudební projekt, který bude vycházet právě z broumovské rezidence. Těším se na vzájemnou inspiraci i spolupráci s tanečním oborem ZUŠ Broumov,“ uvedl Pats Nichols. Ten se broumovské veřejnosti představí také během Tre festu, a to v sobotu 15. dubna od 22:30 v broumovském baru Terno. Vstupné bude zdarma.

Partner projektu z Norska
Partnerem hudebních rezidencí je asociace NOPA (Norská společnost skladatelů a textařů), která do Broumova posílá na hudební rezidence své členy, dělí se o své know-how z oblasti autorských práv aj., a zajišťuje českému projektovému týmu program pracovních pobytů v Norsku.

Hortus Musicalis Broumov
Projekt “Hortus Musicalis Broumov – rezidence, kulturní výměna, komunita” rozšiřuje nabídku Vzdělávacího a kulturního centra Broumov o nové programy, posiluje kapacitu instituce, včetně posílení spolupráce a kulturní výměny mezi Českou republikou a Norskem, a zároveň přispívá k rozvoji regionu a k posílení soudržnosti místní sociálně různorodé komunity.

27.3.2023 10:03:42 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Proč bychom se netěšili na Smetanu (MdB)

Články v rubrice - Zprávy

Čáry života chystají album Sluníčko

Jan Boroš (Foto: Gabrielle Wildfeuer)

Nový singl Zoufalci spojený s kritikou vysokých pracovních nároků dnešní doby zveřejnila kapela Čáry života. J ...celý článek


Vlčí píseň ohlašuje společné album herce a skladatelky

Ensoul

Roztáhnout křídla naplno také v hudbě se rozhodl známý herec Petr Vaněk. Singlem Vlčí píseň nyní ohlašuje albu ...celý článekČasopis 25 - sekce

DIVADLO

Proč bychom se netěšili na Smetanu s nadsázkou?

Andrea Zelová a Libor Matouš (Proč bychom se netěšili...)

Roku 1824 se narodil český významný hudební skladatel Bedřich Smetana. Rok 2024 - Rok české hudby se věnuje pr celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 25. týden

Ztracené poklady Egypta: Prokletí mumie

Mýty a fakta historie - Egypt (5/6)
Záhada Rosettské desky. Strhující příběh vzácného archeologického pokla celý článek

další články...