zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Bargeld a Teardo v prosinci naživo v Praze

Blixa Bargeld a Teho Teardo

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

8. prosinec 2023, pražský Palác Akropolis! Toto datum by si měli zapsat všichni milovníci výjimečných hudebních zážitků. V komorním klubovém prostředí zde po sedmi letech představí naživo svůj společný projekt frontman Einstürzende Neubauten Blixa Bargeld a oceňovaný italský skladatel a hudebník Teho Teardo, který vedle spolupráce s Girls Against Boys nebo Lydií Lunch složil například soundtracky k filmům Paola Sorrentina nebo Gabriela Salvatoreho. V doprovodu violoncellistky Laury Bisceglia, klarinetistky Gabriele Coen a smyčcového kvarteta zahrají jak kompozice z předchozích společných alb, tak i nové skladby, které vznikly v době od zatím posledního, beznadějně vyprodaného, koncertu u nás. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.

Fanoušci obou velkých hudebních osobností a vizionářů se ke konci letošního roku dočkají několika novinek: vyjde album se záznamem legendárního koncertu z roku 2022 v Silent Green, starého krematoria v berlínské části Wedding. Připravují nové, zatím nepojmenované, EP - možná jako předzvěst nového alba. A vyjedou také na evropské turné.
Slibují, že v rámci něj zahrají na koncertech rovněž nové skladby - z výše zmíněného EP, dále temnou skladbu Bisogna Morire, známou jako Homo Figuit Velut Umbra (Man flees like a shadow), dále kompozici Starkregen, Rimangono (Stay remaining!) z poválečné doby, která vznikla před pandemií covidu, Dear Carlo, kterou Blixa Bargeld napsal díky korespondenci s italským astrofyzikem na téma povahy vesmíru, nebo Initial impressions look promising, která ukáže, že prostor mezi hlasem Blixy Bargelda, jeho lyrickým světem, a komplexními aranžmá Tearda získal ještě větší hloubku.
Spolupráce obou osobností začala debutovým albem Still Smilling z roku 2013 a pokračovala v roce 2016 nahrávkou Nerissimo. Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.
Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.

5.6.2023 13:06:45 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Koncerty

Shemekia Copeland vystoupí v poprvé v Praze

Shemekia Copeland (Foto: Victoria Smith)

Shemekia Copeland, královna blues, vystoupí poprvé v Praze 15. července v Divadle Hybernia. Americká zpěvačka ...celý článek


Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

Jessica Pratt (Foto: Samuel Hess)

Jessica Pratt – uznávaná folková písničkářka, která je známá hypnotickým zvukem akustické kytary a vokál ...celý článek


Britští Porridge Radio vystoupí ve Futuru

Porridge Radio (Foto: Matilda Hill Jenkins)

Porridge Radio – jedineční a nekompromisní! Britská indie rocková kapela, která si získala srdce fanoušk ...celý článekČasopis 28 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Příběhy filmových legend- Robert Redford

Robert Redford

Robert Redford – Sundance Kid
Legenda mezi herci, režiséry i zakladateli úspěšných festivalů. Francou celý článek

další články...