zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Krajina Ró pokřtí Mlhoviny

Krajina Ró

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Své druhé album Mlhoviny, které nyní vyšlo také na vinylu, pokřtí Krajina Ró. Pro tento slavnostní moment si kapela kolem zkušeného hudebníka Michala Němce vybrala hned tři místa. V brněnském Kabinetu múz s Krajinou Ró 20. září, kde pokřtil Martin E. Kyšperský, v pražské Malostranské Besedě tento úkol 14. října splní kritik Jan Rejžek. Speciální vystoupení spojené se křtem ovšem hudebníci chystají také 5. října v domácím prostředí Městského divadla ve Slaném, kde vystoupí rovněž Jablkoň a Radůza.

Kapelník legendární Jablkoně Michal Němec a kytarový kouzelník Tomáš Frolík i s celou kapelou The Bladderstones spojili síly, přibrali zpěvačku Annu Břenkovou a bez jakýchkoli zábran zamíchali folkovou křehkost do rockového těsta, přisypali trochu psychedelického koření a pak ještě osolili. Tak vznikla Krajina Ró, o které se s nadsázkou hovoří jako o mladé alternativně rockové kapele s jedním starým Němcem. „Takové označení je ale zavádějící. Michalovi říkáme Bejby, protože má tak mladou duši, že jeho skutečný věk není podstatný,“ říká zpěvačka Anna Břenková. „Michal je blázen. Je sympaticky ulítlej. V hudbě nezná žádné hranice, styly a žánry pro něj nic neznamenají. Občas se vytasí s něčím, co si našel na Spotify, a často je to hudba, kterou poslouchá ta nejmladší generace,“ dodává kytarista Tomáš Frolík.
Na svém novém albu Mlhoviny kapela dospěla, zhutněla a místy i zprůzračněla. Na současné české nezávislé hudební scéně se jedná o jednu z nejpestřejších autorských kapel. Podobně tvůrčí v kapele Květy a mnoha svých dalších projektech je rovněž Martin E. Kyšperský, ale také respektovaná písničkářka Radůza, která pokřtí album a v krátkém setu zahraje v domovské základně Krajiny Ró ve Slaném. Roli křtícího otce v pražské Malostranské Besedě sehraje jedna z blízkých osob kapelníka Michala Němce, hudební (i jiný) kritik Jan Rejžek.

Spojovacím prvkem obou alb Krajiny Ró, Hotelu Blázen i v dubnu vydaných Mlhovin, které u Indies Scope vychází také na vinylu, je kromě stejného personálního obsazení stále také téma bláznovství. „V mojí hlavě zuří jarní revoluce, řídí jí signály z mlhoviny srdce... Jsem blázen, ale nemám na to papíry, protože blázen jsem jenom teď na chvíli,“ zpívá Němec, který celý svůj život až trochu bláznivě přizpůsobuje hudební tvorbě a svou novou kapelu složenou z mladých hudebníků založil až po sedmdesátce.

Podzimní koncerty Krajiny Ró
5. 10. Slaný – Městské divadlo (+ Jablkoň, Radůza), křest alba
12. 10. Liberec - Experimentální studio
14. 10. Praha – Malostranská beseda, křest alba
21. 10. Nový Jičín – Klub Galerka
22. 10. Zlín – Zelenáčova šopa

25.9.2023 10:09:42 Redakce | rubrika - Koncerty