zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Květnové koncerty ArtCafé představí směsici žánrů

James Harries (Foto: Marek Musil (Tranzistor2023)

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Nejbližší koncerty ArtCafé nabídnou v Broumově během května vystoupení českých i zahraničních muzikantů. Jako první se ve středu 15. května představí broumovskému publiku britský hudebník James Harries. 22. květen pak bude patřit triu Uhlíř, Bradáč, Jiráň a jejich večeru Humor v rytmu bossa novy.

Ve středu 15. května od 19 hodin zazní v sále Kreslírna v broumovském klášteře muzika uznávaného hudebníka z anglického Manchestru Jamese Harriese, který od roku 1990 žije v ČR. Vydal několik studiových alb, oceňovaných kritiky po celém světě. Jeho hudební projev je osobitý a originální, zařaditelný do kategorií folk, rock, indie, alternativní rock. Magazín Rolling Stone označil Jamese Harriese za „Zlatý hlas“. James koncertuje po celém světě buď jako sólový zpěvák s kytarou nebo má za zády kapelu tvořenou vyhledávanými českými hudebníky. V Broumově se představí s kytaristou Matějem Belkem, bubeníkem Davidem Landštofem a baskytaristou Matějem Havlíčkem.

Na konci května – ve středu 22. 5. od 19 hodin – se mohou milovníci Divadla Ypsilon těšit na přesunutý koncert muzikantů Jana Jiráně, Jana Bradáče a Františka Uhlíře. Večer s názvem Humor v rytmu bossa novy, slibuje vedle písní v rytmu bossa novy, rumby či swingu také jemný humor v podobě úsměvného vyprávění příběhů ze života i z cest s Divadlem Ypsilon. Protagonisty večera budou osobnosti, které spojilo Divadlo Ypsilon a láska k jazzové muzice. Jan Jiráň je herec, hudebník, režisér a dramatik a stejně jako vynikající houslista Jan Bradáč také člen legendární Ypsilonky. František Uhlíř je jazzový kontrabasista a skladatel, který hostuje v divadle Ypsilon ve dvou hrách.

Vstupenky na všechny koncerty je možné zakoupit online na smsticket.cz nebo osobně na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera. Vstupné v předprodeji: 200 Kč, 150 Kč pro členy klubu ArtCafé, 100 Kč studenti do 26 let. Vstupné na místě: 250 Kč, 180 Kč pro členy klubu ArtCafé, 100 Kč studenti do 26 let. Rezervace míst na emailu vaclav.matejicek@broumovsko.cz.
Projekt ArtCafé je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje. Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

11.5.2024 11:05:18 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Časopis 25 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 26. týden

Cesty víry

Křesťanský magazín
Zajímavosti ze života víry. Uvádí Jan Vávra. Jak pravděpodobně vypadali naši světci? Na celý článek

další články...