zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Darin popová hvězda ze Švédska

Darin (Zdroj: darinofficial.com)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Švédská superstar Darin Zanyar nyní vstupuje do své dosud nejautentičtější a nejosvobozenější hudební i životní kapitoly. Nedávno vyšel jeho nakažlivý singl Electric. S více než půl miliardou streamů, osmi alby číslo jedna ve své domovské zemi a několika švédskými cenami Grammy Darin patří mezi nejúspěšnější švédské popové umělce. Narodil se ve Švédsku, kam se jeho rodiče přestěhovali z Kurdistánu v 80. letech. Pochází ze Stockholmu a momentálně žije na Mallorce ve Španělsku.

Je autorem písní pro Shayna Warda, V Factory či Amandu Fondell. Jeho singl Homeless přezpívala také Leona Lewis. V roce 2013 Darin spolu s Agnes Carlsson vystoupil na Eurovision Song Contest v Malmö. Ve švédském kole soutěže obsadil v roce 2010 čtvrté místo s písní You're Out Of My Life. Velkého úspěchu se dočkal také jeho cover singlu Viva La Vida od Coldplay. V současnosti vydává jeden hit za druhým. Zpívá v rodném jazyce i anglickém, svoje věrné posluchače má po celém světě.
O singlu Electric (VIDEO) říká: "Je to dobrá píseň o velmi silném spojení s někým. Pro mě je to zvláštní vzpomínka na noc v Palmě na Mallorce, kde žiji. Byla to noc, kdy jsem poprvé potkal lásku svého života. Byl to šíleně intenzivní pocit, který jsem nečekal a na který jsem nebyl připraven. Někdy to popisuji jako magnetické spojení a myslím, že se píseň dotýká toho pocitu a té síly.“ Není žádná tajnost, že tou láskou je muž. Darin na svůj coming out nenechal dlouho čekat. Jak je vidět udělal dobře, naopak si získal svým otevřeným srdcem více fanoušků.

Za svoji úspěšnou dosavadní hudební kariéru experimentoval s novými styly od lidové hudby po funk/taneční hudbu a zkoušel umělecky věci, které předtím nezkusil. Dnes je jasné, že taneční hudba mu sedí nejlépe. Při jeho vystoupení je vidět že hudbu miluje a dává do toho všechno. Tak už si jen přát aby Darin koncertoval i v Česku a nenavštívil už jen Prahu jako turista.

17.6.2024 18:06:00 DePe | rubrika - Známí?