zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Mladí ladí jazz slaví 15. narozeniny

Noah Slee (Foto: Felix Lammers)

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Říjnový festival Mladí ladí FEST zveřejnil kompletní sestavu účinkujících. K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou, novozélandský zpěvák a producent Noah Slee a český skladatel, producent a DJ Aid Kid známý spoluprací s Lenkou Dusilovou, Katarzií nebo zvukovým inženýrem Pjonim. Pražský festival již dříve potvrdil vystoupení britského multiinstrumentalisty a producenta Alfa Mista, rapující songwriterky Yarah Bravo, svou hudbu nabídne také americký baskytarista a držitel Grammy MonoNeon, pianistka a skladatelka Maria Chiara Argirò, progresivní bruselský kvartet ECHT! a česká formace Metastavy.

Jednodenní festival pod hlavičkou Mladí ladí jazz se uskuteční v sobotu 28. října 2023 na třech scénách v industriálním areálu Holešovické tržnice v Praze a slibuje i unikátní scénografii a světelný design Marka Šilpocha, Jana Slaniny, Jana Poše a Andreje Kontry. Doprovodný program zahrnuje výstavu Elektrosalon prezentující tvorbu autorů, kteří začínali jako takzvaní visual makers – osvětlovači na klubové či rave scéně, i komentované prohlídky depozitáře Chemistry Gallery sídlící rovněž v Holešovické tržnici. „Naše patnácté narozeniny jsme se rozhodli oslavit novým indoor festivalem, který během jediného dne nabídne nejaktuálnější světové hudebníky pohybující se nejen v jazzových vodách, ale i v další žánrech. Jsme rádi, že se první ročník bude konat právě v unikátních prostorách Holešovické tržnice,“ říká ředitel pořádajícího festivalu Mladí ladí jazz Jan Gregar. Dříve oznámený londýnský hudebník a DJ Kamaal Williams nakonec z osobních důvodů nevystoupí, místo něj pořadatelé chystají překvapení, které ještě zveřejní.

Festival Mladí ladí FEST proběhne v říjnu hned na třech místech Holešovické tržnice. Prostory s nezaměnitelným geniem loci poskytnou rozsáhlé indoorové akci nejen patřičné zázemí včetně možnosti bohaté nabídky občerstvení, ale podle pořadatelů mocně podtrhnou i neopakovatelnou festivalovou atmosféru. Hlavním scénám budou patřit haly 13 a 17, kterou doplní festivalová zóna, kde si budou moc návštěvníci zakoupit oficiální merch festivalu, nechat si vyšít festivalové logo či jiné nášivky na své oblečení nebo na oblečení z vedlejšího second hand stánku. Na dalších stáncích pak bude k dispozici sortiment českých designerů, například oblečení nebo šperky. V hale 40 doplní výstavu Elektrosalon speciální hudební sety Tomáše Sýkory & Aid Kida, Ešli a dalších.

Holešovická tržnice, jež nyní prochází zásadní revitalizací a proměňuje se v místo s významným kulturním přesahem, je mimořádně inspirativní i pro scénografy a designéry festivalu, mezi nimiž jsou výrazné osobnosti nastupující generace. Marek Šilpoch je vizuální umělec a milovník světla, který ve svých velkoformátových objektech využívá své záliby ve skle a recyklaci a reinkarnaci starých svítidel. Známou postavou na poli současného světelného umění je i Jan Slanina zabývající se tvorbou světelných instalací, videa a zvuku. Jan Poš a Andrej Kontra zase stojí za projektem gigantických klimatických hodin, které loni v prosinci instalovali poblíž Pražského metronomu na Letné. Všichni zmínění umělci tvoří samostatně i v rámci týmu platformy H40, který se podílel například na letošním Pražském Quadriennale, největším světovém festivalu zaměřeném na scénografii a divadelní design.
Aktuální cena vstupenek je 1400 Kč a se slevou do 26 let za 1200 Kč. Předprodej probíhá v síti GoOut.

25.9.2023 11:09:56 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

2 : 22 Duchařský příběh (Činoherní klub)

Články v rubrice - Festivaly

Patnáctinásobný držitel Grammy Béla Fleck vystoupí v Brně

Béla Fleck

Festival JazzFestBrno ohlašuje první koncert na příští rok: 15. února 2024 v brněnském Sono Centru vystoupí vi ...celý článekČasopis 48 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Publikace věnovaná tvorbě Josefa Ptáčka

E. Steimarová, J. Hrzán, Candide (Činoherní klub, 1971)

Vychází čtvrtý svazek ediční řady Česká divadelní fotografie, který představuje tvorbu divadelního fotografa a celý článek

další články...